Sosyal medya hesabı üzerinden arka arkaya paylaşımlarda bulunarak ‘PCR testi ile birlikte aşı yaptırmayacağım’ ifadelerine yer veren ve bundan dolayı da günler boyunca konuşulmuş olan Yıldız Tilbe, geri adım atmış durumda. Fikrini değiştirmiş olan ünlü şarkıcı, birinci doz aşısını da yaptırmış durumda. Bütün bir dünyayı etkisinin altına almış olan koronavirüs salgınına karşı geliştirilmiş olan aşıları hiç bir şekilde kabul etmeyen şarkıcılardan Yıldız Tilbe, ‘Gerekli olursa konserlerimi iptal ederim. Aşı ile birlikte PCR testine karşıyım’ ifadelerine yer vererek resti çekmişti. Bu söz konusu kararından dolayı tepki çekmeye başlayan Tilbe, geri adım atmış durumda.

Posta gazetesinde yer almış olan bir habere bakılırsa, 6 Eylül tarihinden itibaren seyahate çıkmanın yanı sıra sinema ile birlikte tiyatro ve de konserlere gitme amacıyla aşı kartı veyahut PCR testi talep edilmeye başlanmasının ardından Yıldız Tilbe de fikir değiştirmiş oldu, geçmiş olduğumuz gün ise birinci doz aşısını yaptırdı.

Yıldız Tilbe aşı ile birlikte PCR testinin mecburi tutulmasıyla alakalı olarak yapmış olduğu paylaşımlar üzerinde çok sert ifadelere yer vermişti ve bu ifadelerinin ardından da çok yoğun bir eleştiri almaya başlamıştı