Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gazze’de yaşayan ve İsrail ablukası altında zorlu şartlarla mücadele eden kadın, erkek ve çocuklara yönelik önemli bir insani yardım kampanyasına imza attı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki 8 Halk Eğitimi Merkezi (Pamukkale, Merkezefendi, Honaz, Çal, Acıpayam, Serinhisar, Sarayköy, Tavas) tarafından İsrail saldırısı altındaki Gazze’liler için üretilen yardım malzemeleri Gazze’ye ulaştırılmak üzere gönderildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülen yardım kampanyası kapsamında, Denizli’deki 8 halk eğitimi merkezinin usta öğreticileri ve kursiyerleri tarafından Gazze’li kadın, erkek ve çocuklar için otuz bin adet (beş bin kit) iç çamaşırı dikildi.

Halk eğitimi merkezlerinde müdüründen kursiyerlerine gecelerine gündüzleri katarak el birliği ile üretilen iç çamaşır kitleri titizlikle paketlenerek araçlara yüklendi. Filistin’e ulaştırılmak üzere Mersin’e gönderildi.

Halk Eğitimi Merkezlerimiz ‘Filistin için Tek Ses Tek Yürek’ Oldu

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Bakanlığımız uhdesinde halk eğitimi merkezlerimizce insani yardım olarak çok anlamlı bir çalışmaya imza attık. Gazze’de aylarıdır süren savaşta masum on binlerce insan katledildi. Bunun üzüntüsünü her daim içimizde yaşıyoruz. Oradaki insanlar imkânsızlıklar içinde hayatlarını devam ettirirlerken halk eğitimi merkezlerimiz aracılığı ile böylesine önemli bir yardımın içinde olmak içimizdeki acıyı bir nebze hafifletti. Hazırlamış olduğumuz insani yardım malzemelerini Filistin’e yolcu ediyoruz. Üretimden paketlemeye kadar projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.