İngiltere içerisinde panik yaratan koronavirüsle alakalı salgın yavaş yavaş etkisini de attırıyor. Başbakan olarak görevine devam eden Boris Johnson’ın ardımızda bırakmış olduğumuz gün ifade ettiği ‘Virüs artık mutasyona uğramış durumda, bundan böyle %70 daha da bulaşıcı’ şeklindeki ifadelerine ilave bir şekilde Sağlık Bakanı olarak görevine devam eden Matt Hancock’tan ise çok kritik açıklamalar gelmiş durumda. Hancock, koronavirüs salgınında kontrolü yitirmiş olduklarını ve aşıların vurulması tamamlanmadan işlerinin fazlasıyla zor olduğunu açıça ifade etti.

2 milyon taneden çok vakanın görülmekte olduğu İngiltere içerisinde mutasyona uğrayan Covid-19 paniği yaşanmaya devam ediyor. İngiltere’de görevli olan Başbakan Boris Johnson’un ardımızda bırakmış olduğumuz gün gerçekleştirdiği; ‘Mutasyon geçiren Covid-19 daha önceki virüse bakıldığı zaman %70 daha da çok bulaşıcı’ şeklindeki açıklamasının sonrasında bugün kabinede görevli olanlardan da çok kritik bir açıklama yapılmış durumda.

İngiltere’de Sağlık Bakanı olarak görev yapmaya devam eden Matt Hancock, mutasyona uğrayan bu yeni Covid-19’un kontrolden çıkmış olduğu konusunda bir açıklamada bulundu. Sky adlı kanalda Sophy Ridge’in sunmakta olduğu programa konuk olarak katılmış olan Hancock açıklamasında; ‘Vaka sayıları konusunda adeta patlama yaşanmış bir durumda ve gidecek fazla yolumuz mevcut. Aşıların vurulması tamamlanmadan kontrol altına almak ise fazlasıyla zor gözükmekte’ ifadelerine yer verdi.