Denizli ili içerisinde 14 seneden beri hayırseverlerin yapmış olduğu bağışları ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli kış mevsiminin ortasında evleri yanmış olan Kökçen ailesine de sahip çıkmış oldu. Bütün eşyaları yenilenmiş olan evlerine yerleştirilen aile, kendilerine bu durumda da sahip çıkmış olan Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan’a teşekkürlerini iletti.

Denizli ili içerisinde ihtiyaç sahibi olanlarla hayırsever bir durumdaki vatandaşların arasında adeta bir köprü görevini yürütme amacıyla 14 Şubat 2006 Sevgililer Günü’nde faaliyetlerine başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Sevgi Eli, yangın esnasında evleri tamamen kullanılamayacak bir hale gelmiş olan Kökçen ailesine de umut olmuş durumda.

25 Aralık 2020 tarihi içerisinde gerçekleşmiş olan talihsiz olay esnasında Karakurt Mahallesi içerisinde ikamet eden İbrahim Kökçen’in (38) evi içerisinde elektrik kaçağı sebebiyle bir yangın çıkmış oldu. Evde yer alan tüm eşyaların adeta küle dönmüş olduğu yangından kurtulmayı başaran İbrahim Kökçen ise eşinin yanı sıra halası ve de iki tane çocuğuyla birlikte sokakta kalmış oldu. Yangını çok kısa bir zaman içinde söndürmüş olan Denizli Büyükşehir Belediyesinin İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafında durumula alakalı haberdar edilmesinin ardından harekete geçmiş olan Denizli Büyükşehir Belediyesinde görevli olan Sevgi Eli kış döneminin tam ortasında evsiz kalmış olan bu aileye de sahip çıkmış oldu. Tadilat işlemleri gerçekleştirilmiş olan evin bütün eşyaları da Büyükşehir Belediyesinin Sevgi Eli aracılığıyla yenilenmiş oldu. Sevgi Eli’nde görevli ekipler tarafından eşyalar teker teker yerleştirilmiş durumdayken, aileye öte yandan maddi desteğin de sağlandığı açıklandı.