Denizli’de yaşamını sürdüren vatandaşların uzun seneler boyunca hayalini kurmuş olduğu Üçgen Köprülü Kavşaklarının Nisan 2018 tarihinde trafiğe komple açılmasının sonrasında bölgenin trafiği çok daha akıcı ve çok daha güvenli bir duruma gelmiş oldu. Üçgen içerisinde trafik problemini tarihe gömmüş olan projenin yaşama geçmesiyle beraber Denizli ilinde yaşayan vatandaşlar zamanla birlikte yakıttanda çok büyük bir tasarruf sağlamış oldu. Düzenleme gerçekleştirilmeden önceki durumunda Üçgen’den günlük bir şekilde geçiş yapan araç sayısının 90.000 tane olduğu belirlenirken, projenin bitirilmesiyle beraber trafik hızı artmış oldu, duraklama zamanları da çok ciddi oranda azalmış oldu.

Bu sebepten dolayı Üçgen trafik içerisinde tercih nedeni oldu, bölgeden geçmekte olan günlük araçların sayısı da hızlı bir şekilde artıp 134.000 taneye kadar ulaştı. Bunun yanı sıra düzenleme yapılmadan önce trafik yoğunluğu bulunmasa bile da günün her saati içerisinde sürücülerle birlikte yayaların sinyal noktalarına geldiklerinde beklemek mecburiyetinde kalmakta olduklarına dikkat çekilmiş oldu.

Üçgen Köprülü Kavşakların Nisan 2018 tarihi içerisinde komple trafiğe açılmış olmasıyla beraber Denizli ilinin vatandaşları da kazanmaya başlamış oldu. Zaman ile birlikte yakıttan çok büyük bir tasarruf sağlamakta bulunan bu projeyle beraber ilk 9 ay içerisinde 3.219.000 litrelik bir azalmayla %63 oranında bir yakıt tasarrufu sağlanmış olan. Yakıtla doğru orantılı bir şekilde atmosfere 58.000 kilogramlık bir karbon salınımı yapılabilmesininde önüne geçilmiş oldu. Bu süreç içerisinde bekleme zamanlarının azalma göstermesi ve trafik akışı hızının artmasından dolayı da 2.733.750 saat seviyesinde bir işgücü kazanımı sağlanmış oldu.

Denizli ili içerisinde yaşayan vatandaşlar toplamda evine veyahut işine 2.733.750 saatlik bir süre erken kavuşmuş oldu. Bugüne kadarki zaman içerisindem milyonlarda lira vatandaşların ceplerinde kalırken, hizmete girmiş olduğu ilk 9 ay içerisinde maliyeti kadar bir tasarruf sağlamış olan Üçgen Köprülü Kavşakları sayesinde Denizli vatandaşlarının beklemekten dolayı yaşadıkları streste tarihe karışmış oldu.