İstanbul ilinden Denizli iline uyuşturucu maddeleri getirme konusunda isteği olan zehir tacirlerine polis ekipleri hiç bir şekilde geçit vermedi. Kontrol maksadı ile durdurulmuş olan bir tane aracın bagajında yer alan bavuldan tam tamına 5ç190 tane ekstasy hap çıkmış oldu. Söz konusu bu olayla alakalı olarak 1 tane şüpheli tutuklanmış durumda.

Denizli ili içerisinde görevli durumdaki polis ekipleri, İstanbul ilinden şehre yüklü bir miktara sahip uyuşturucu madde getirilecek olduğu ihbarını almasının sonrasında hemen harekete geçmiş oldu. Kente gelmekte olan yol güzergahları üzerinde çok sıkı bir şekilde güvenlik önlemleri almış bulunan polis ekipleri, geçmiş olduğumuz gün Buldan ilçesinde yer alan Denizli kent merkezine doğru seyir durumunda bulunan şüphelendiği bir tane aracı kontrol maksadıyla durdurdu. Kontroller esnasında narkotik maddeleri arama köpeklerinden biri olan ”Çako” tarafından otomobilin bagaj kısmında çok yoğun bir şekilde tepki vermesinin sonrasında gerçekleştirilen detaylı arama kapsamında bagajdan çıkartılan bavulun içine zulalanmış bir durumda 5.190 tane ekstasy hap ele geçirilmiş oldu.

Söz konusu bu olayla alakalı olarak A. E. ile birlikte M. T. hemen gözaltına alındı. Emniyet içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk edilmiş olan şüpheliler arasından A. E. serbest bırakılmış bir durumdayken M. T. ise mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine yollandı.