Denizli ili içerisinde polis memurları, 32.905 kişiye ait Genel Bilgisi Toplama (GBT) sorgulaması esnasında farklı suçlarla aranması bulunan 189 kişiyi gözaltına almış bir durumda. Kent içerisine öte yandan gerçekleşen 489 tane asayiş olayına müdahalede bulunan polis memurları çalınmış olan halılarla birlikte televizyonu da başarılı bir şekilde buldu ve sahiplerine teslim etmiş oldu.

Denizli İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı memurlar 18 Kasım ile 24 Kasım tarihlerinin arasına rutin kontrollerin yanı sıra sabit bir şekildeki uygulama noktaları ve ayrıca olaylara müdahalede bulunma esnasında 32.905 kişiye ait GBT sorgusunu yapmış oldu. Gerçekleştirilmiş olan söz konusu bu sorgulamalar sonrasında farklı suçlardan aramaları bulunduğu bilgisine ulaşılan 189 kişi yakalanmış oldu.

Polis memurları öte yandan, adli makamlar tarafından yollanan yakalama kararlarının kapsamında 160 kişiyi gözaltına almış bir durumdayken, bu şahıslar arasından adliyeye sevki gerçekleştirilenlerden 52 tanesi tutuklanıp cezaevine yollanmış oldu.

Diğer taraftan, aynı tarihlerlerde kentin tamamında hırsızlık ile birlikte kavga ilk sırada yer almak üzere gerçekleşen 489 tane asayiş olayı içinde, olaylara karışmış oldukları tespit edilen 397 tane şüpheli arasından 388 tanesi yakalanmış oldu. Bu söz konusu şahıslar arasından 22 tanesinin gözaltına alınmış olduğu ve 8 tanesinin de sevk edilmiş oldukları mahkemeler aracılığıyla tutuklanıp cezaevine gönderilmiş oldukları bilgisi verildi.

Gerçekleşmiş olan hırsızlık olayları içerisinde de ele geçirilmiş olan televizyonun yanı sıra halı ile birlikte kolye ve cep telefonu benzerindeki malzemeler ise sahiplerine teslim edilmiş oldu.