Denizli Organize Sanayi Bölgesi içerisinde dün atıklardan türetilmiş yakıt tesisi içerisinde meydana gelen yangın sabah erken saatlerde söndürülmüş durumdayken, yangın esnasında fabrikanın kapalı durumda yer alan bölümün zarar görmemiş olduğu ve stok sahasının yanmış olduğu, maddi durumda yer alan zararın da yaklaşık olarak 500.000 Türk Lirası tutarında olduğu ifade edildi.

Denizli ilinde yer alan OSB içerisinde faaliyet göstermeye devam eden atıklardan türetilen yakıt tesisi içerisinde dün gece geç saatlere doğru bilinmeyen bir sebepten ötürü yangın çıktı. Söz konusu bu yangına 50 tane itfaiye aracı ile birlikte 120 tane personel, 3 tane iş makinası ve 4 tane de su tankeri müdahalede bulundu. Yangını söndürebilmek amacıyla fabrikanın 4 bir tarafından müdahale etmeye başlayan itfaiye erleri yangındaki alevleri kontrol altına alabilmek amacıyla da çok uzun bir zaman boyunca uğraş vermiş oldu. Söz konusu bu yangın ise sabah karşı kontrol altına alındı ve söndürülmüş oldu.

Yangın esnasında fabrikanın kapalı durumda bulunan alanı zarar görmemiş durumdayken stok sahası üzerinde yer alan atıklardan türetilen yakıtın yanmış olduğu ifade edildi. İtfaiye erleri tarafından yoğun bir şekilde çaba gösterilmesiyle söndürülmüş olan bu yangında alevlerin fabrikanın kapalı durumda yer alan alanına yayılmasının önüne geçilmiş durumdayken, yaklaşık olarak 50 personelin çalışmakta olduğu tesis içerisinde üretiminde sürdüğü ifade edildi.