Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılmış olan kapalı yüzme havuzu ile birlikte spor kompleksleri içerisinde yaz dönemiyle alakalı yüzme kursunun kayıtları başlamakta. 7’den 70’e kadar bütün vatandaşların bedava olarak faydalanabileceği bu yüzme kursları 18 Haziran tarihi içerisinde başlamış olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılmış olduğu ilk gün itibariyle yüzme öğrenmeyi talep eden vatandaşların akınına uğramış olduğu kapalı yüzme havuzu ile birlikte spor kompleksleri içerisinde yaz döneminin kurs kayıtları başlamış olacak. Denizli ilindekilerin her dönem çok yoğun bir şekilde ilgi göstermiş olduğu bu yüzme kursunun kayıtlarının Denizli merkezde yer alan Kayıhan ile birlikte Anafartalar, İncilipınar, Çakmak-Karahasanlı ve Dokuzkavaklar Kapalı Yüzme Havuzlarına özel olarak belediyenin resmi internet sitesi üzerinden ya da Denizli Büyükşehir Belediyesinin Spor Merkezinin yanı sıra İncilipınar Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi ve Yenişehir Spor Merkezinden yapılabiliyor olacak. İlçeler içerisinde yüzme kursu için kayıt yaptırmayı talep edenler de Tavas ilçesi ile birlikte Honaz ilçesi ve de Çivril Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi’nde yer alan kayıt ofislerine müracaatta bulunabilecek.

Yüzme kursları için başvuru tarihleri de, İncilipınar ile birlikte Tavas Kapalı Yüzme Havuzu ve de Spor Kompleksi için 27 Mayıs tarihinden, Kayıhan Kapalı Yüzme Havuzu ile Spor Kompleksi için 29 Mayıs tarihinden, Karahasanlı – Çakmak, ile birlikte Çivril, Anafartalar – Dokuzkavaklar ve de Honaz Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi içinse 10 Haziran tarihinden itibaren başlayacak olduğu bildirildi.