Denizli ili içerisinde cadde üstünde yolun ortasında kalmış olan mezar gören herkesi şaşırtmakta. Evliya olduğu konusunda bir inanç bulunan mezara iş makinelerinin dahi dokunamadığı ileri sürülürken, mezara sahip çıkmış olan mahalleli de mezarın başına gelerek duasını etmekte.

Pamukkale ilçesinde yer alan Kınıklı Caddesiyle 667. Sokak’ın kesişmiş olduğu yerde yolun tam ortasında yer alan mezar, gören herkesi çok şaşırtmakta. Sokak üzerinde seneler öncesinde bir tane mezarlık bulunmuş olduğu, mezarlığın bir parka dönüştürülmüş olduğu fakat yolun ortasında kalmış bulunan bu mezara dokunulmadığı da ileri sürülmekte.

Yaklaşık olarak 20 sene öncesinde yetkililer tarafından etrafı çevrilmiş olan bu mezar, yolun orta kısmında bir kavşak görevi görmekte. Belediyede yer alan yetkililer de yol çalışmaları esnasında mezara hiç bir şekilde dokunmazlarken, vatandaşlar da burda yer alan mezara iş makinelerinin dokunamamakta olduğu efsanesine inanmaktalar.

Vatandaşlardan bazıları ise mezardan akşam olduğunda sesler gelmekte olduğunu, köpeklerin bazı zamanlarda mezarın yanına kadar gelip havlamakta olduklarını sonrasında ise sabaha kadarki zaman içerisinde mezarın yanında uyuduklarını ifade ediyor. Mahallenin sakinleri, tam olarak ne zaman yapıldığı kesin olmayarak bir tane evliyanın olduğuna inanmakta olduğu bu mezara sahip çıkmakta, başına gelerek dualar etmekte. Mezarın tam olarak kime ait bir durumda olduğu ve ne zaman yapılmış olduğu da gizemini korumaya devam ediyor.