Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde geçmiş olduğumuz hafta çıkmış olan yangın esnasında evi kullanılamaz bir duruma gelen, %80 oranında görme ve de işitme engelli durumdaki Şehri Çukur (72), gözyaşları içerisinde yetkililerden yardım talebinde bulundu. Yangından canlarını çok zor bir şekilde kurtarmış olduklarını ifade eden Çukur; ”Bu kış günü içerisinde evsiz kaldık. Yardımlarınızı bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Merkezefendi ilçesinde yer alan Ilbade Mahallesi üzerinde yaşamını sürdüren 4 tane çocuk sahibi olan Mehmet Çukur (76) ile eşi Şehri Çukur’un yaşamlarını devam ettirdikleri 253 Sokak’ta bulunan kiralık evde, geçtiğimiz 9 Ocak Çarşamba gününde saatler 03:00 civarında, elektrik kontağından aniden bir yangın çıktı. Mahalleye gelmiş olan itfaiye ekipleri ise yangına müdahalede bulunarak söndürdü. Evin tamamen kullanılamaz bir duruma geldiği, eşyaların ise kül olduğu tespit edildi. Yangının hemen sonrasında ise Şehri Çukur, oğlu olan Barış Çukur’un (33) yaşamakta olduğu eve taşındı, hurdacılık yapmakta bulunan eşi Mehmet Çukur’da çocuklarıyla problemleri olduğundan dolayı atık kağıtla birlikte hurda toplamakta olduğu triportör içerisinde sürdürmeye başladı.

Barış Çukur ise, anne ile birlikte babasının evinin yangın ile birlikte kullanılamaz bir duruma gelmiş olduğunu, maddi durumunun çok iyi bir halde olmadığını, yardım beklemekte olduklarını açık bir şekilde dile getirdi.