Geçtiğimiz hafta yaşamını yitirmiş olan ünlü İngiliz asıllı elektronik müzik gruplarından The Prodigy’nin vokalisti olarak tanınan Keith Flint’in ölümünden dolayı açılmış olan soruşturma esnasında müzisyenin asılma sonucunda ölmüş olduğu ortaya çıktı.

Flint 4 Mart tarihi içerisinde İngiltere’nin Essex kenti içerisinde yer alan evinde ölü bir şekilde bulunmuştu. Gerçekleştirilen otopsi esnasında 49 yaşında bulunan müzisyenin ölüm sebebi ”Geçici bir şekilde asılma” olarak kayıt altına alındı. Vücudu üzerinde herhangi bir şekilde kimyasal olup olmadığını inceleme altına alan toksikoloji raporunun sonucu ise hala alınmış değil. Soruşturma ise, bütün tahlil sonuçlarının iletilmesi amacıyla 23 Temmuz tarihine ertelenmiş bir durumda.

Olaydan sonra polis ekiplerinin olay yerine gitmiş olduğu, bütün protokollerin yerine getirilmiş olduğu ve Flint’in ölümünün şüpheli bir durumda görülmemiş olduğu bildirildi.

Flint’in ölümle ilgili haberinin sonrasında, grubun kurucusu olan Liam Howlett, Prodigy’nin resmi durumdaki Instagram hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Bunu söylediğim için inanamıyorum ancak kardeşimiz Keith hafta sonunda yaşamına son verdi. Şok oldum, çok fazla öfkeliyim ve de kalbim kırıldı” ifadeleriyle yazmıştı.

Cansız bedeni bulunmadan 2 gün öncesinde Flint 5 kilometrelik bir yarışa katılmış ve de sosyal medya hesabı üzerinde yarışı 21 dakika 22 saniye içerisinde tamamlamış olduğu bilgisini de açıkça paylaşmıştı.