Güzel şarkıcılardan biri olan Derya Uluğ kapağa tekme attığı esnada çekmiş olduğu bir videoyu; ”Bana soğuk diyenler için yapmak istediğim.” notunu yazıp #bottlecapchallenge şeklindeki etiketle paylaştı. Güzel ve başarılı durumdaki şarkıcının videosu çok fazla sayıda yorumla birlikte beğeni almış oldu. Uluğ’un takipçilerinden bir tanesi ise bu paylaşımın altına; ”Bruce Lee görmüş olsa kesinlikle ayakta alkışlardı.” şeklinde bir yorum yazdı. Takipçilerden bir başkası da; ”O attığın tekmeyi ben yemiş olsam komaya girerdim galiba.” şeklinde bir yorum gerçekleştirdi.

Derya Uluğ kim?

Derya Uluğ, daha 8 yaşında iken bir ses yarışmasına katılım sağlamıştır. Muğla Üniversitesi içerisinde Müzik Öğretmenliği bölümünü okumuş olan İzmir asıllı şarkıcı, Haliç Üniversitesinin devlet konservatuvarı içerisinde de yüksek lisans yapmış oldu.

3 sene boyunca Ebru Gündeş’in vokalistliğini yapmış olan Derya Uluğ, edinmiş olduğu tecrübenin hemen sonrasında kendi albümünü çıkartmak amacıyla sanatçının yanından ayrılma konusunda karar aldı. Birinci albümünü 2016 senesi içerisinde Okyanus adlı bir single’ı ile çıkarttı. Albüm içerisinde Söz ile birlikte Müzik kendisiyle beraber Asil Gök’e, düzenlemesi ise Burak Yeter’e ait durumdadır. Derya Uluğ, 13 Kasım 2016 senesi içerisinde gerçekleştirilen 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri esnasında da ”En İyi Çıkış Gerçekleştiren Solist” isimli ödülü kazanmış oldu.