Usta durumdaki tiyatro ile birlikte sinema ve de dizi oyuncularından Ümit Yesin, geçirmiş olduğu kalp rahatsızlığından dolayı 1 aydan beri tedavi görmekte olduğu hastanede dün yaşamını yitirdi. Oyuncuya Kadıköy Haldun Taner Sahnesi içerisinde tören gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Şehir Tiyatroları Kadıköy Haldun Taner Sahnesi içerisinde gerçekleştirilen törene, Şehir Tiyatrolarının Genel Sanat Yönetmeni görevinde bulunan Süha Uygur ile birlikte Oyunculardan Volkan Severcan, Sinan Bengier, Dağhan Külegeç ve de Tuncay Akça’nın yanında rol arkadaşları, ailesi ve sevenleri katılım gerçekleştirdi.

Şehir Tiyatrolarının Genel Sanat Yönetmeni görevinde bulunan Süha Uygur, Ümit Yesin’in erken bir şekilde vefat ettiğini ifade ederek; ”65 yaşında bulunuyordu. Kalp ameliyatı gerçekleştirmişti. Ahlaklı, çok dürüst, dik durabilen, girmiş olduğu her ortamda çok sevilen ve sayılan fazlasıyla önemli bir kişilikti. Çok özleyeceğim onu ciddi anlamda çok özleyeceğim.” ifadelerine yer verdi.

Sene başından beri usta oyuncuların teker teker yaşamını yitirmiş olduğuna da dikkati çekmiş olan Uygur; ”Mekanları cennet olsun ve huzur içerisinde yatsınlar. Gülriz Sururi ile birlikte Ayşen Gruda, Yalçın Menteş ve geçtiğimiz hafta sevgili Demet Akbağ’ın eşi olan Zafer Çika, bugün ise Ümit abimiz. Hepsinin mekanları cennet olsun.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.