Gerçekteki ismi Karl Otto Lagerfeldt olan dünya çapında ünlü modacılardan Karl Lagerfeld 85 yaşındayken yaşamını yitirdi. Lagerfeld, 2 ay önce gerçekleşen son couture defilesine de sağlık nedenlerinden ötürü katılım gerçekleştirememişti.

Fransız asıllı moda evlerinden Chanel’in yaratıcı durumdaki yönetmeni, moda dünyasındaki ünlü isimlerden Karl Lagerfeld yaşamını yitirdi. Fransız Closer isimli dergi, 85 yaşında bulunan ünlü durumdaki tasarımcının bu sabah saatlerinde yaşamını yitirdiğini resmen duyurdu.

Modacı ayrıca, Chanel’in 22 Ocak tarihi içerisinde gerçekleştirmiş olduğu defilesini kaçırmış, şirketten ise ”Lagerfeld’in yorgun bir durumda hissettiği” şeklinde bir açıklama gerçekleştirilmişti.

Karl Lagerfeld aslında, gerçek ismi Karl Otto Lagerfeldt 20. yüzyıldaki en önemli durumdaki moda tasarımcılarından bir tanesidir. Almanya’da yer alan Hamburg kenti içerisinde dünyaya geldi ve Paris’te yaşayarak çalışmaktaydı. 1980’li senelerin başlarında kendisine ait bir parfümle birlikte giyim eşyası üretmiş olan markasını piyasaya çıkarttı.

Uzun dönemdeki kariyeri süresince Chloé ile birlikte Fendi ve de Chanel benzerindeki çok büyük moda evleriyle ortaklaşa bir şekilde çalıştı. 2004 senesinde kendi markalarından KL gelen teklif üzerinde Tommy Hilfiger´e satılmış durumdadır. Brezilya asıllı ayakkabı markalarından Melissa’ya özel olarak 4 sezon süresince kapsül koleksiyonların tasarımını yaptı. 10 Eylül 1933 senesi içerisinde Almanya’da yer alan Hamburg kenti içerisinde dünyaya gözlerini açan Karl Otto Lagerfeldt, reklam yönünden çok daha uygun bir durumda olduğundan dolayı soyadında yer alan ‘t’yi atma kararı almıştı.