Kayserispor Kulübünün Beşiktaş Spor Kulübü’nü konuk olarak ağırlamış olduğu maçın 8. dakikası içerisinde Beşiktaş Spor Kulübü bir penaltı kazanmış oldu. Beşiktaş Spor Kulübü’nde yer alan Mensah’ın penaltı vuruşunu Kayserispor Kulübünün genç kalecilerinden biri olan Doğan Alemdar çıkartmış olurken son beş senede ligde penaltı kurtarmayı başarmış olan en genç isim olarak öne çıkan Alemdar’ın söz konusu bu başarısı, sosyal medya üzerinde de gündem olmuş durumda.

Süper Lig’deki 16. hafta içerisinde Kayserispor Kulübüne konuk olarak giden Beşiktaş Spor Kulübü, penaltı kazanmış oldu. Karşılaşmadaki 8. dakikaya gelindiğinde gelişmiş olan Beşiktaş Spor Kulübü’nün atağı esnasında Josef de Souza’nın pası ile birlikte sol kanat üzerinden ceza alanına girmiş olan N’Koudou yerde kalarak kalkamadı. Mücadelede hakem olarak görevli Fırat Aydınus ise beyaz noktayı göstermiş oldu. VAR odası ile de görüşme gerçekleştiren Aydınus, penaltıyla alakalı kararı tekrardan onaylamış oldu.

Beşiktaş Spor Kulübü içerisinde topun başına da Bernard Mensah geçmiş oldu. Gana asıllı tecrübeli futbolcunun penaltısı esnasında Kayserispor Kulübü’nün 18 yaşında bulunan genç kalecisi Doğan Alemdar söz konusu bu topu köşeden kornere çelmiş oldu ve gol konusunda izin vermedi. Başarısından dolayı sosyal medya üzerinde de en fazla konuşulmaya başlanan isimlerden biri olmayı başarmış olan 18 yaşında bulunan kaleci, 2014/2015 sezonundan bu zamana kadar Süper Lig içerisinde penaltı kurtarmış olan en genç isim olarak öne çıktı.