Denizli ili içerisinde durdurulmuş olan 2 tane otomobilden bir tanesinin motor kısmına, ötekisinin ise stop lambasının iç kısmına gizlenmiş bir duruma esrarla birlikte eroin ele geçirildiği açıklandı. Polis ekiplerinin tarafından gözaltına alındıkları konusunda bilgiler aktarılan 2 tane şoför, sevk edilmiş oldukları adliye içerisinde tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünün İstihbarat ile Narkotik Şubesine baplı ekipleri, kentin dışından Denizli iline uyuşturucu madde getirilecek olduğu bilgisine ulaştı. Dün ise kentin giriş ile birlikte çıkış yollarında güvenlik önlemlerini arttırmış olan ekipler, Muğla ilinden Denizli iline gelmekte olan şüpheli otomobili hemen durdurdu. Araç içerisinde arama gerçekleştiren ekipler, motor bölümüne gizlenmiş bir poşet içerisinde 2 kilo ağırlığında esrar buldu. Araç şoförü ise hemen gözaltına alınarak emniyete götürüldü.

Antalya ilinden gelmekte olan öteki şüpheli otomobili ise kente giriş yapmadan durdurmuş olan ekipler, özel eğitime sahip narkotik köpeğini de kullanıp araç üzerinde çok detaylı bir arama gerçekleştirdi. Narkotik köpeğinin arama esnasında tepki vermesinin üstüne aracın sağ taraftaki arka stop lambasının içine gizlenmiş paket içerisinde 232 gramlık bir eroin ele geçirilmiş oldu. Bu şoföründe hemen gözaltına alındığı açıklandı.

Her 2 tane şoför de işlemlerinin hemen sonrasında adliyeye sevk edildiler. Şüpheliler çıkartılmış oldukları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.