Güney Sudan asıllı siyahi modellerden Duckie Thot, çocukluğundan bu zamana kadar manken olabilmenin hayalini kuruyordu. Duckie Thot, 17 yaşına geldiğinde Avustralya içerisinde ‘Next Top Model’ ismine sahip bir projeye katılım gerçekleştirdi fakat programın stilistleriyle birlikte sosyal medyada yer alan kullanıcıların linçlerine maruz kaldı.

nerdeyse herkes, Duckie Thot’un estetikli bir durumda olduğunu ve doğal bir durumda bulunmadığı hususunda hemfikirdi.
Genç yaştaki model, uğramış olduğu çok ağır hakaretlerle birlikte acımasız yorumların karşısında neye uğramış olduğunu bile şaşırdı. Duckie Thot, yaşamış olduğu ruhsal çöküntüyü ise gençlik dergilerinden biri olan Teen Vogue’a şöyle açıkladı; ”17 yaşındayım ve de bana söylenmiş olan kötü sözlerin hiç bir tanesini hak etmemekteyim. Fazlasıyla incindim ve kısa zaman içerisinde de yıprandım.”

Karşılaşmış olduğu acımasız tavırlardan dolayı moda dünyasından yaklaşık 2 sene boyunca uzak kalmış olan 23 yaşında bulunan siyahi model, şimdilerde ise çocukluk hayali olarak düşündüğü mankenlik mesleğine geri dönüş yaptı. Dünya çapında ünlü olan pek çok marka, Duckie’yle çalışabilmek amacıyla sıraya girmekte. Moda endüstrisi içerisinde çeşitliliği savunmakta olan güzel modelin sözleri de yaşamış oldukları zorluklar sebebiyle hayallerinden vazgeçmek mecburiyetinde kalan insanlara adeta bir moral olmakta.

”’Kendi yaşamış olduğum tecrübelerimden yola çıkıp, insanların sizlere tam olarak ne yapmanız ve nasıl bakmanızın gerekli olduğunu söylemeyi sürdüreceklerini de bilmenizi istiyorum. Çevrenizde yer alan insanların ne söyledikleri, gerçekte kim olduğunuzu hiç bir şekilde tanımlamamalıdır. Hayaller sadece kendimizi dinlediğimiz zaman gerçekleşebilir. Kulaklarınızı dışardan gelen seslere kapatın ve yürümeye devam edin!’

Avustralya’da dünyaya gelen Duckie Thot’un, Instagram üzerinde 1 milyon taneyi geçen takipçisi bulunmakta.