2012 senesi içerisinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılıp tedavi altına alınan ve kendine Psikonevroz teşhisi konulmuş olan ünlü durumdaki oyunculardan Arda Kural’ın rahatsızlığının tekrardan nüksettiği ileri sürüldü. Ses sanatçısı ve de yazarlardan Onur Akay, Arda Kural ile alakalı özel bir yazıyı kaleme alıp Kural’ın rahatsızlığının tekrardan nüksetmiş olduğunu yazdı.

Ünlü durumdaki oyuncunun metrobüs içerisinde çekilmiş resmini de paylaşan Akay; ”2008 senesi içerisinde son filminden parasını alamadığı için depresyona girmiş idi Arda Kural.. İlk önce tedavi olmaya yanaşmamıştı. 2012 senesi içerisindeyse Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yer alan K2 isimli Servisi’ne yatırılmış ve sonrasında Kural içim ”Psikonevroz” isimli teşhis konulmuştu. Arda, gün içerisinde 3 tane ilaç kullanmaktaydı ve yeniden işiyle alakalı gelişmeler yaşadığından dolayı durumu iyiye gitmeyi sürdürmüş ve düzelme göstermişti. Fakat projeler içerisinde yer bulamamış olan Arda’nın hastalığı ise tekrardan nüksetti ve de bitkin bir biçimde metrobüslerle birlikte minibüslerde dolaşmakta. Günlerden beri aynı kazağını giymekte ve telefonunu bile kullanamamakta. Sosyal medya adresleriyle dahi ev arkadaşı ilgilenmekte” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Arda Kural’la ilgili olarak yapımcılara seslenmiş olan ünlü sanatçılardan Onur Akay ise; ”Bir dönemlerde yakışıklılığından dolayı genç kızların hayallerini süslemekte olan Arda Kural’a, Türkiye içerisinde bir tane projesinde yer verebilecek yapımcı yok mu yani şimdi? Yapımcılara da bu konudan dolayı yazıklar olsun! Arda, bir şizofren değil ve tedaviden sonra düzelebilecek bir hastalığı bulunuyor. Fakat sevenleriyle birlikte yapımcıların onu yalnız bırakmamış olması ve sabırlı bir şekilde destek olması da gereklidir!” ifadelerine yer verdi.