Ekranlardan çok uzun bir zamandan beri uzak durumda bulunan usta oyunculardan Erdal Özyağcılar, TRT kanalında yeni sezon geldiğinde yayına başlayacak Şampiyon isimli dizi ile geri dönüş yapma hazırlıklarında.

Usta oyunculardan biri olan Erdal Özyağcılar, TRT kanalının yeni sezon içerisinde ekranlarda yer alacak ”Şampiyon” isimli diziyle beraber ekranlara geri dönme konusunda hazırlık yapıyor.

Tolgahan Sayışman tarafından yaşam verileceği Fırat’ karakterini adeta bir ”Kafkas” yapmayı başaran, yaşama ve ringe yönelik olarak her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğretmeye çalışan ”Yaman Günaltay” isimli karaktere yaşam vereceği konusunda açıklamalar yapılan Erdal Özyağcılar; boks camiası tarafından, fazlasıyla disiplinli olması, çeşitli öngörülerde bulunması ve de değişik yöntemleri sayesinde çok büyük bir hayranlık ve de saygı duymuş olduğu bir antrenörü oynuyor olacak.

Yapım kısmında BSK Yapım şirketinin, yapımcı koltuğunda ise Başak Bingüller ile birlikte Çağrı Bingüller’in yer aldığı söz konusu bu dizinin senaryo kısmında ise Alphan Dikmen ile Başak Angigün yer almaktayken, yönetmen koltuğuna baktığımızda Ketche (Hakan Kırvavaç) oturduğu açıklandı.

Şampiyon isimli bu dizi; ”Kafkas” şeklindeki lakaba sahip eski şampiyon boksörlerden biri olan Fırat Bölükbaşı’nın (Tolgahan Sayışman can verecek), oğlu olan Güneş (Emir Özyakışır)’le alakalı olarak ringlere geri dönüş yapma mücadelesini konu alarak aktarıyor.