İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, uyuşturucu için özendirme şeklindeki suçtan dolayı 5 sene 10 aylık bir hapis cezasına çarptırıldığı açıklanan Pucca’nın beraat etmesine karar verilmesini talep etti.

İstanbul’da yer alan Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstinaf Mahkemesi’ne başvuruda bulunarak, Pucca ismiyle pek çok kişi tarafından tanınmakta olan sosyal medya fenomenlerinden Pınar Karagöz’ün ”Uyuşturucu maddelerin kullanılmasını özendirme” şeklindeki suçtan dolayı almış olduğu 5 sene 10 aylık hapis ile birlikte 66.660 Türk Lirası tutarındaki adli para cezasına itiraz etmiş bir durumda. Savcılık yapmış olduğu açıklamada 5 sene 10 aylık süreyle verilen hapis cezasının kaldırılıp beraati için karar verilmesini talep etti.

İstinaf Mahkemesi’ne başvuruda bulunmuş olan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul’da yer alan Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi’nin tarafından kurulmuş olan hükmün yasal unsurlarının oluşturmamakta olduğunu da savundu. Unsurları meydana gelmeyen bir suçtan dolayı sanık için beraat kararı verilmesi gerekliyken ceza verilmiş olmasının usul ile birlikte yasaya hiç bir şekilde uygun durumda bulunmadığı savunulan dilekçe içerisinde; ”Sanığın mahkumiyeti konusunda karar verilmiş olmasının usul ile birlikte yasaya tamamen aykırı bir durumda bulunduğu değerlendirilerek istinaf kanun yoluna gidilmiş bir durumdadır” ifadelerine yer verildi.