Denizli ili içerisinde yaz mevsimi şehir pazarlarına da bereketiyle beraber gelmiş oldu. Yaz sıcakları kent içerisinde sebze ile birlikte meyve fiyatlarının ateşini düşürmüş bir durumdayken, kış mevsiminde kilogram (kg) fiyatı 10 Türk Lirası tutarından satılmakta olan patlıcan bu hafta içerisinde kentte yer alan semt pazarları içerisinde 1 Türk Lirası tutarından alıcı bulmuş oldu.

Yaz mevsiminin gelmiş olmasıyla beraber kent içerisinde semt pazarlarında sebze ve meyve fiyatları da düşüşe geçmiş oldu. Fiyatlar pazarda yer alan vatandaşlardan bazılarına ucuzlamış gelirlen bazılarını da memnun etmeye hiç bir şekilde yetmedi. Pazarda yer alan esnafta düşük fiyatlar olmasına rağmen satış yapamamış olduklarından dert yakınıyor. Pamukkale ilçesi içerisinde kurulmuş olan Topraklık semt pazarı içinde sebze ve meyvenin satıldığı fiyatları da vatandaşların büyük bir kısmının yüzünü güldürmeyi başardı.

Mevsimine bakarak meyve ile birlikte sebzelerin fiyatlarının normal bir durumda bulunmasına karşın satışlardan geçmiş olduğumuz haftalara kıyaslandığı zaman iyi olmadığını ifade eden pazarcılar ise; ”Geçmiş olduğumuz haftaya karşın domates az daha artışa çıkmış durumda. Erikle ilgili sezon ise yavaş yavaş. Şu an içerisinde 5 ila 10 Türk Lirası tutarında, kiraz ise 5 Türk Lirası tutarında. Patlıcan içerisinde çok büyük bir düşüş mevcut. Patlıcanın pazardaki satış fiyatı 1 Türk Lirası tutarına kadar düşüş gösterdi. Vatandaşlar 10 Türk Lirası tutarındayken almaktaydı. 1 Türk Lirası tutarına düşürdük şimdi de almıyorlar” ifadeleri ile konuştu.