23 Haziran tarihi içerisinde yinelenecek İstanbul seçimlerinden dolayı Denizli ilinde asılmış olan Binali Yıldırım’a ait ‘İstanbul’un sana ihtiyacı var” şeklindeki yazılar yazılı pankarta Cumhuriyet Halk Partisi suç duyurusunda bulundu. Merkezefendi Kaymakamlığı içerisinde dilekçe ile başvuruda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkezefendi ilçe başkanı görevindeki Varlıker, kanuna aykırı bir şekilde siyasi propaganda amacıyla gereğinin yapılmasını talep etti.

Bütün türkiye 23 Haziran tarihi içerisinde İstanbul ilinde yapılacak olan belediye başkanlığıyla alakalı seçimlere kilitlendi. Cumhur İttifakı’ndan Ak Parti’nin adayı olarak gösterilen Binali Yıldırım’a ait seçim afişleri Denizli ilinde farklı noktalara asılmaya başlandı.

Binali Yıldırım’a ait olan ”İstanbul’un sana ihtiyacı var” şeklindeki yazı bulunan afişleri içinse Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir itiraz gelmiş oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Merkezefendi ilçesinin başkanı görevinde bulunan Tolga Varlıker, Merkezefendi kaymakamlığı içerisinde dilekçeyle başvuruda bulunarak, 298 sayısına sahip kanuna aykırı bir şekilde siyasi propaganda yapılmış olduğunu belirtti.

Dilekçe içerisinde hukuka aykırı bir şekilde asılmış olan bu pankartların hepsini kaldırılması da talep edildi.