Denizli ili içerisinde beyin kanamasından sonra yaşamını yitirmiş olan yaşlı bir kadının organları, 3 tane hastaya umut olmuş durumda.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklamaya bakılır ise, 14 Haziran tarihi içerisinde beyin kanaması şeklindeki bir teşhisle Acıpayam Devlet Hastanesi içerisinden Denizli Devlet Hastanesine sevk edilmiş olan 71 yaşında bulunan Ümmühan Tuncel, hızlı bir şekilde tedavi altına alınmış oldu. Yoğun Bakım Ünitesi içerisinde tam tamına 11 gün boyunca yaşam mücadelesi vermiş olan Tuncel’in beyin ölümü gerçekleşmiş oldu.

Denizli Devlet Hastanesinin Organ Nakli Birimi yetkilileri tarafından aileyle gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında yaşlı durumdaki kadının organları da bağışlanmış oldu. Bu durumun üstüne İstanbul ile birlikte İzmir ilinden gelmiş olan ekipler, böbrekler ile birlikte karaciğeri operasyon gerçekleştirerek aldı. Karaciğer İzmir ili içerisinde, böbrekler ise İstanbul ili içerisinde organ beklemekte bulunan hastalara nakil edilmek amacıyla yollandı.

Açıklama içerisinde görüşlerine de yer verilmiş olan İl Sağlık Müdürü görevinde bulunan Berna Öztürk, Ümmühan Tuncel’in ailesi için başsağlığı dilemekte olduğunu ve söz konusu bu duyarlılıklarından dolayı da teşekkür etmekte olduğunu açık bir şekilde ifade etti.