Sinan Çetin tarafından 1993 senesinde yapılmış olan ”Berlin In Berlin” isimli sinema filmi Hülya Avşar’ın kendisini tatmin etmiş olduğu sahne Türk sinemasına adeta damgasını vurmuştu. Rafel Cemo Çetin ise, babasının çekmiş olduğu filmini 26 seneden sonra ”New York In New York” ismi ile tekrardan yorumlamış oldu.

”Dilber’i isimli karaktere can veren Mine Kılıç, 26 sene önce Hülya Avşar’ın ”Berlin In Berlin” isimli dizisindeki kendini tatmin etme ile ilgili sahnesini ”New York In New York” isimli filmde yineledi.

Çekimleri ise İstanbul ve de New York’ta gerçekleştirilmiş olan gerilim ile dram çeşidindeki ”New York New York” isimli programı Muammer Koçak’la birlikte Serdar Gözelekli yönetmiş durumdayken filmin başrollerini de Rafael Cemo Çetin ile birlikte Mine Kılıç, Sinan Sicimoğlu, Ahmet Yıldırım, Ege Deniz, Ahmet Utlu, Gökçeay Yıldız, Furkan İncegül, Serdar Deniz ve de Ayla Algan paylaşmış oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde yaşamını yitiren Türk bir tane ailenin gelini ”Dilber’i’n bir kaza sonrasında kocasını öldürmüş olan New York’lu fotoğrafçılardan ”Dylan”, çekmekte olduğu vicdan azabı ile birlikte daha çok yaşayamaz ve ”Dilber”i bularak ondan özür dilemeyi ister. Onu yaşamakta olan yere kadar takip etmekte bulunduğu gecenin sonu, evin büyük durumdaki oğlu ”Mürtüz”ün de bu olaylara şahitlik ermesinden dolayı çok büyük bir kovalamacaya dönüşmüş olur. ”Dylan”, canının pahasına ”Mürtüz”den kaçmayı sürdürürken, tesadüf eserince kendisini düşmanın evi içerisinde bir hapiste bulur. Törelere bakılır ise, ”özür dilemek için gelip evlerine sığınmış olan Tanrı misafiri hiç bir şekilde öldürülemez.” Ailesiyle birlikte törelere baş kaldıramamakta olan ancak abisinin intikamını da almayı isteyen Mürtüz, elinde silahı ile ”Dylan”ın evinden çıkmasını beklemektedir.