Yakışıklı ve başarılı şarkıcılardan biri olan Murat Boz, geçmiş olduğumuz günler içerisinde bir tane mekandan acele bir şekilde çıktığı esnada aracını getirmiş olan valeye 200 Türk Lirası tutarında bir para verip para üstünü de almaan olay yerinden hızlı bir şekilde uzaklaştı. Fakat Murat Boz, daha sonrasında ise vale çalışanının bağlı bir durumda bulunduğu firmayı arayıp vermiş olduğu paranın üstünü talep etti. Boz’un çok kısa bir zaman içerisinde olay olan bu haline bir tane yorumda İrem Derici’den gelmiş oldu.

Geçtiğimiz akşam Kuruçeşme içerisinde objektiflere yakalanan İrem Derici, Murat Boz’un yaşamış olduğu vale ücretiyle alakalı olarak ilk defa konuştu. Derici meslektaşıyla ilgili olarak; ”Allah bizim ne kadar kazanmış olduğumuzu biliyor. 100 Türk Lirası veya 200 Türk Lirasının bir hesabı da yapılmaz. O adamlar da sabahın köründen akşama kadar çalışmaktalar. Beni hiç bir şekilde polemiğe sokmayın” ifadelerine yer verdi.

Diğer taraftan konuyla alakalı olarak bir açıklama yapmış olan Boz da kendini şu şekilde savunmuş idi; ”Şaşırtmış olduğumuz adeta şoka sokmuş olduğumuz vale kardeşlerimizin gönlünü alabilmek amacıyla ne yapmamız gerektiğiyle alakalı bir fikir alışverişi yapmaktayız. Seçeneklerin arasında ise para üstü istediğimizden dolayı özür dilemek de bulunuyor.