Halk TV kanalı içerisinde yayınlanmakta olan Halk Arenası programı esnasında açıklamalarından dolayı soruşturma başlatılmış olan sanatçılardan Metin Akpınar’la alakalı ”Cumhurbaşkanına hakaret” suçu sebebiyle verilen adli kontrol kararının kaldırılmış olduğu açıklandı.

İstanbul’daki Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Müjdat Gezen ile birlikte Metin Akpınar’la alakalı misafir olduğu Halk TV’de yayınlanan bir programda yapmış olduğu açıklamaları üstüne bir soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma dahilinde polis ekipleri eşliğinde Anadolu Adalet Sarayı’na gelmiş olan Müjdat Gezen’in ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” suçundan, Metin Akpınar’ın ise ”halkı hükümete karşı silahlı bir şekilde isyana tahrik” ve de ”Cumhurbaşkanı’na hakaret” ile ilgili suçlardan sevk edilmiş olduğu Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği’nin tarafından adli kontrol tedbirleri dahilinde serbest bırakılmıştı.

Halk TV kanalında yayınlanmakta olan Halk Arenası programı esnasında açıklamalarından dolayı soruşturma başlatılmış olan sanatçılardan Metin Akpınar ile alakalı olarak ”Cumhurbaşkanına hakaret” suçu sebebiyle verilmiş olan yurtdışına çıkış yasağıyla birlikte haftanın 1 günü imza atma biçimindeki adli kontrol kararının kaldırılmış olduğu açıklandı. Daha öncesinde de Gezen ile alakalı verilmiş olan karar kaldırılmıştı. Gezen’in avukatı görevinde bulunan Celal Ülgen, konuya yönelik olarak yapmış olduğu paylaşım içerisinde; ”Anadolu Cumhuriyet Savcılığı isteğimiz doğrultusunda Müjdat Gezenin Adli kontrol ile ilgili kararını kaldırdı. Yani bundan böyle Müjdat Gezen karakola imza vermek için gitmeyecek.” şeklindeki ifadelerine yer vermişti.