1990’lı senelere damgasını vurmayı başaran eski model, 50 yaşında bulunan Helena Christensen, Harper’s Bazaar için vermiş olduğu mayolu pozları sayesinde genç kızlara adeta taş çıkartmış bir durumda.

Helena, 1990’lı senelere damgasını vurmayı başaran ve ilk Victoria’s Secret melekleri arasındaydı. İlk başta Türkiye içerisinde nerdeyse herkes onu Chris Isaak’ın Wicked Game isimli şarkının klibi ile birlikte tanıdı.

51 yaşında bulunan Helena Christensen, seneler boyunca ”En seksi 100 kadın” isimli sıralama içerisinde üst sıralarda yer almaya devam etti. Danimarka asıllı süpermodel, Harper’s Bazaar için vermiş olduğu çarpıcı pozlar sayesinde genç yaştaki kızlara da resmen meydan okumuş oldu. Helena aslında çok güzel olduğu kadar fazlasıyla esprili bir model. Röportaj esnasında bu yönünü ise şu ifadeler ile göstermiş oldu; ”Muhtemel olarak 80 yaşıma geldiğinde de halen modellik yapmaya devam edeceğim.”

Mürdüm eriği rengine sahip olan tek parçalı mayosu ile yağmur ormanları içerisinde poz vermiş olan Helena, ayak uçlarında da durup tamamen kusursuz halde olan bacaklarını sergilemiş oldu. Farklı bir çekim esnasında ise, Helena mavi renkli pullu elbisesi ile çalılıklara uzanıp kameraya fazlasıyla çapkın bir gülümseme atmaktaydı.

Bir başka fotoğraf ise ev içerisinde çekildi. Fit vücudundan dolayı dikkatleri çekmiş olan Helena, mesleği tamamen bırakmış bir durumda olsa bile, yapmış olduğu paylaşımların yanı sıra fazlasıyla ateşli karelerinden dolayı, bir dönemler podyum üzerinde beraber fırtınalar estirmiş olduğu meslektaşlarına bile adeta taş çıkartmakta.