Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde geçtiğimiz 3 ay içinde sürülere saldırı gerçekleştiren kurtlar 10 taneye yakın bir sayıda koyunu parçalarken, bir kısmının da yaralanmalarına sebep oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise söz konusu bu olay, Pamukkale ilçesinde yer alan Küçükdere Mahallesi içerisinde gerçekleşti. Yaklaşık olarak 3 aydan bu zamana kadar mahallede yaşamını sürdüren vatandaşlar sürülerine saldırı gerçekleştiren kurtlardan dolayı bir hayli dertli bir durumda. Bölge içerisinde besicilik yaparak geçimini sağlayan Mustafa Karataş ile birlikte Murat Yeşil, Süleyman Evran, Mehmet Çil ve Mustafa Yaşar isimli vatandaşların koyunlarının yer aldığı sürüye saldırı gerçekleştiren kurtlar geçmiş olduğumuz 3 ay içinde 10 taneye yakın bir sayıda koyunun telef olmasına neden olurken büyük bir kısmını da yaralamış oldu.

Besiciler söz konusu bu kurt saldırılarından dolayı koyunlarını otlatmaya götürme konusunda korkularının olduğunu açık bir şekilde ifade ettiler. Sürü sahibi olanlar ve çobanlar ise bu duruma acil olarak bir çözüm bulunmasını talep ederek yetkililerden yardım talep etti.