Denizli ilinin Baklan ilçesi içerisinde, çobanlık yapmakta bulunan Feridun K. , küfürleşme sebebi ile çıkmış olduğu konusunda bilgiler verilen tartışma esnasında, av tüfeği kullanarak komşusu Yunus Karaaslan’ı öldürmüş oldu.

Meydana gelen bu olay ise, dün saatler 21:00 civarında, Çataloba Mahallesi içerisinde gerçekleşti. İşsiz bir durumda olan ve devamlı olarak alkol almakta olduğu iddia edilen Yunus Karaaslan, daha öncesinde hiç bir şekilde bilinmemekte olan bir sebepten dolayı tartışma yaşadığı komşusu Feridun K. ‘nin evinin ön kısmına giderek, burada bağırmaya başladı. Yaşanmış olan bir küfürleşmenin hemen sonrasında ise Feridun K. evinden hızlı bir şekilde almış olduğu ruhsatsız av tüfeği ile birlikte Karaaslan’ı göğüs kısmından vurup yaraladı. Karaaslan, ise olayın yaşanmış olduğu yere ihbar üzerine çağırılmış olan ambulans ile birlikte, Pamukkale Üniversitesinin Hastanesi’ne götürüldü. Hızlı bir şekilde tedavi altına alınmış olan Karaaslan, burada gerçekleştirilmiş olan müdahaleye rağmen hiç bir şekilde kurtarılamadı. Komşusunu av tüfeği ile vurmuş olan Feridun K. ise hızlı bir şekilde gözaltına alındı.

Çal ilçesi içerisinde 8 asırdan beri yapılmakta olan sudan koyun atlatma yarışması esnasında, 2017 senesinde 3. olduğu ifade edilen Feridun K.’nin göz altına alınmasının hemen sonrasında emniyet içerisinde sorgusu da devam ediyor..