Denili ili içerisinde yakalanmış olduğu kolon kanserinden dolayı yaşamını yitiren polis memuru olarak görevli Hülya Özdemir (35), ailesiyle birlikte meslektaşları tarafından gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanmış oldu. Özdemir’in kendi gibi polis memuru olarak görevli eşi İsmail Özdemir (36), eşinede tabutuna son defa dokunup, veda etmiş oldu.

Merkezefendi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün bünyesi içerisinde görevli durumdaki polis memuru Hülya Özdemir, kolon kanseriyle alakalı olarak tedavi görmekte olduğu Pamukkale Üniversitesi Hastanesi içerisinde, dün yaşamını yitirdi. Eşi de tıpkı kendisi gibi polis olarak görevli durumda bulunan Özdemir için bugün ise İl Emniyet Müdürlüğü’nün binası önünde özel bir tören gerçekleştirildi. Törene acılı durumda bulunan eş İsmail Özdemir ile birlikte ailenin üyeleri ve 11. Komando Tugay Komutan Vekili görevinde bulunan Albay Bilal Öztürk, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkan Vekili görevinde bulunan Ali Değirmenci, İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı görevinde bulunan Albay Metin Düz, çok fazla sayıda kaymakamla birlikte emniyet müdür yardımcısı ve de polis memuru katılım gerçekleştirdi.

İl Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mevlüt Demir, yapmış olduğu konuşma esnasında Özdemir’in emniyet teşkilatına gönül vermiş olduğunu da ifade ederek; ”Çok büyük bir samimiyetle, çabayla ve de disiplinle çalıştı. Fakat hastalık yakasını hiç bir şekilde bırakmadı. Kederli durumdaki ailesine başsağlığı dilemekteyim. Eşi olan, değerli polis memuru kardeşime de sabırlar dilemekteyim” ifadelerine yer verdi.

Eşiyle birlikte meslektaşları gözyaşlarına boğulmuş bir durumdayken, Hülya Özdemir’in Türk bayrağına sarılı durumda bulunan tabutu, okunmuş olan duaların sonrasında tören mangasının tarafından cenaze arabasına taşındı. Bu esnada İsmail Özdemir, eşinin tabutuna son defa dokunup, veda etti. Hülya Özdemir ise, Fetih Camii içerisinde öğle namazının hemen sonrasında kılınan cenaze namazından sonra Servergazi Mezarlığı içerisinde toprağa defnedildi.