Televizyon yapımcılarından biri olan Acun Ilıcalı’dan boşanma işlemlerinden sadece kısa bir zaman geçmişken ”Sadece Şeyma” adına sahip bir kitap çıkarttığını duyuran Şeyma Subaşı, 40.000 tanelik satış rakamına kadar ulaşmış oldu. Kitabı ile birlikte beğenilerin yanında pek çok eleştirininde hedefi haline gelen Subaşı’nın bu kitaptan dolayı yaklaşık olarak 700.000 Türk Lirası tutarında bir para kazandığı ileri sürüldü

Yaşam hikayesini açık bir şekilde anlatmış olduğu 5 tane editör tarafından yazılmış olan kitabıyla beraber Şeyma Subaşı, son dönemlerde en fazla konuşulan isimlerden birisi oldu. Twitter üzerinde sürekli olarak TT olmaya devam eden ve bunu da Instagram hesabı üzerinden paylaşmış olan Subaşı’nın çıkarttığı birinci kitabı 2 hafta içinde tükendiğinden dolayı 2. baskıya gitmiş olacak. Magazin Gündemi adına sahip Instagram hesabı ise Subaşı’nın çok büyük bir olay yaratmış olan ilk kitabından yaklaşık olarak 700.000 Türk Lirası tutarında bir para kazanmış olduğunu ileri sürdü.

Kitabın çok büyük bir kısmının tükenmesi haberlerinden sonra ünlü oyunculardan biri olan Gürgen Öz ise, sessizliğini bozdu ve sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış olduğu bir tane video aracılığıyla Şeyma Subaşı’nın yanı sıra kitabı almış olanlara da çok ağır göndermelerde bulunmuş oldu. Öz videosunda, Subaşı’nın kitabıyla alakalı olarak; ”İlk çıkartılan baskı 40.000 tane ve hemen bitmiş! Edebiyata bu denli düşkün durumda bu kitle, bizleri çok daha güzel bir geleceğe taşımış olacak, inanmaktayım bu kütleye aslında ben! Hiç kimse de demesin ki bu ülke içerisinde hiç bir şekilde kitap okunmuyor!” ifadelerine yer verdi.