Denizli ilinin Pamukkale ilçesinde yer alan katı atık bertaraf tesisi üzerinde meydana gelen yangın kısmi bir şekilde kontrol altına alınmış bir durumda.

Pınarkent Mahallesi içerisinde yer alan katı atık bertaraf tesisi üzerinde meydana gelen bu yangına, Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren İtfaiye Daire Başkanlığı, Denizli Büyükşehir Belediyesinin Su ile Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (DESKİ)’yle birlikte Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı durumda bulunan su tankerlerinin yanı sıra iş makinalarının da yer aldığı 42 tane araba ve 87 tane personel ile müdahale gerçekleştirildi.

Yangın esnasında fabrikanın depo kısmında bazı zamanlarda patlamalar gerçekleştiği de görülmüş oldu. Yangın, yaklaşık olarak 3 saat boyunca devam eden çalışmalardan sonra kısmi bir şekilde kontrol altına alınmış oldu. Fabrikanın bazı kısımları içerisinde devam eden yangını itfaiye ekiplerinin söndürmeyle alakalı çalışmaları ise aralıksız olarak sürüyor.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ne yakın bir bölgede yer alan katı atık bertaraf tesisi içerisinde akşam saatlerine doğru bir yangın çıkmış, söz konusu bu bölgeye çok fazla sayıda itfaiye ekibi yönlendirilmişti. 2017 senesi içerisinde de 2 defa yangın çıkmış olan bu fabrika üzerinde çok büyük bir hasar gerçekleşmişti.