Denizli ilinin Merkezefendi ilçesi içerisinde, bir arabayla kontrolsüz kavşağın olduğu kısımda çarpıştığı açıklanan motosikletin şoförü Tuncay Haliloğlu (31), ağır yaralı bir şekilde götürülmüş olduğu hastane içerisinde yaşamını kaybetti. Otomobil şoförü olduğu açıklanan T. Ö., olayın sonrasında gözaltına alınmışken, Haliloğlu’nun motosiklet kaskının takılı bir durumda bulunmadığı tespit edildi.

Söz konusu bu kaza ise, saatler 14:00 civarında, Merkezefendi ilçesine bağlı bulunan Muratdede Mahallesinde yer alan 29 Ekim Bulvarı üzerindeki kontrolsüz kavşak bölgesinde gerçekleşti. T. Ö. tarafından kullanılan 48 TT 781 plakasına sahip bir otomobil, Tuncay Haliloğlu’nun kullanmakta olduğu 20 SC 714 plakasına sahip bir motosikletle çarpıştı. Kaza esnasında, devrilmiş olan bu motosiklet, yaklaşık olarak 20 metre boyunca da sürüklendi. Kasksız bir durumda bulunduğu tespit edilen motosiklet şoförü Haliloğlu’da bu kaza esnasında ağır bir şekilde yaralandı. Çevrede yer alanların ihbarda bulunmasıyla gelmiş olan sağlık ekipleri, olayın gerçekleşmiş olduğu yerdeki ilk müdahaleden sonra Haliloğlu’nu ambulansa alarak hemen Denizli Devlet Hastanesi’ne götürdü. Tuncay Haliloğlu hastana içerisinde, doktorların bütün yapmış oldukları müdahalelerine karşın yaşamını kaybetti. Polis ekipleri ise, otomobil şoförü olan T. Ö.’yü olaydan sonra hemen gözaltına aldı.

Diğer taraftan kazanın yaşanmış olduğu an yakında yer alan bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kayıt edildi. Polis ekipleri ise, söz konusu bu görüntülere inceleme yapmak amacıyla el koydu. Otomobil şoförü olan T. Ö.’nün, otomobilini satabilmek amacıyla oto pazarına gittiği esnada, kaza yapmış olduğu bilgisine de ulaşıldı.