Denizli ili içerisinde evinde yer alan ve körelmiş bıçakları birbirlerine sürtüp bileme konusunda isteği olan adam kaydırmış olduğu bıçaklardan bir tanesiyle sol elindeki parmaklarından bir tanesini kesip kopardı. Kopmuş olan parmağını da yanına alarak yardım çağırabilmek amacıyla kahvehaneye gitmiş olan adama ilk müdahalesini de tesadüf sonucunda mahalleden geçmekte bulunan itfaiye ekipleri gerçekleştirdi.

Söz konusu bu olay ise, Tavas ilçesinde yer alan Karahisar Mahallesi içerisinde gerçekleşti. İddialara bakılacak olursa, Hüseyin Karacan evinde yer alan körelmiş durumdaki bıçakları birbirlerine sürtüp bilemeyi istedi. Bir zaman geçtikten sonra bıçakları bilemiş ola Karacan, bıçaklardan bir tanesini yanlışlıkla kaydırmış olmasından dolayı sol elindeki parmaklarından bir tanesini kesip koparttı.

Kopmuş olan parmağını eline alarak kesilmiş olan yeri de bir bez parçasıyla sarmış olan adam yardım çağırabilmek amacıyla hemen mahalle kahvehanesine gitti. Bu esnada bir tesadüf eseri mahalle üzerinden geçmekte bulunan itfaiye ekipleri Karacan’ı öyle gördüklerinde hızlı bir şekilde müdahale de bulunup, kesilmiş olan bölge üzerine tampon uygulayarak hemen sonrasında da sağlık ekiplerine haber verdi.

İtfaiyeciler bu esnada dezenfekte ederek buz ile koruma altına almış oldukları kopmuş durumdaki parmağı da sağlık ekiplerine verdi. Karacan, olayın gerçekleşmiş olduğu yerde yapılan müdahalenin hemen sonrasında ambulans ile hastaneye götürüldü. Karacan’ın kopmuş olan parmağı da çok başarılı bir operasyon gerçekleştirilerek yerine dikilmiş oldu.