Gelinim Mutfakta isimli program 43. haftanın finali içerisinde en düşük puanı topladığı görülen Ezgi ve Reyhan kaynana, tekrar farklı bahaneler ile birlikte yarışmadan elenmediği için izleyiciler adeta isyan ettiler.

Kanal D kanalında ekrana gelmeye devam eden; sunuculuğunu ise Fatih Ürek’in yapmakta olduğu ”Gelinim Mutfakta” isimli programda 43. haftadaki finali, izleyiciyi adeta isyan ettirmiş olan bir olayla bitirildi. Geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde yarışmaya 3. defa dahil edilmiş olan Reyhan kaynana ile birlikte gelini Ezgi, haftayı sonuncu bir şekilde bitirmelerine karşın tekrar elenmeyince, yarışma inandırıcılığını da iyiden iyiye kaybetmiş oldu.

Gelinim Mutfakta isimli programda haftanın son günü içerisinde 75 puan ile birlikte Rümeysa 1. olarak 5 tane altın bileziği koluna takmış oldu. Öteki yarışmacılar arasından Yağnur 60 puan ve Sina 57 puan toplamayı başarırken Ezgi de 56 puan toplayarak haftanın sonuncusu olarak açıklandı. Bu sonuçlara bakıldığında Ezgi ile birlikte Reyhan kaynanın elenmesi gerekli bir durumdayken, 1. olmayı başaran Rümeysa ani bir şekilde çekilme kararı almış olduklarını açıkladı. Yarışmacı almış olduğu, bu kararla ilgili olarakta hastasının olduğunu ve eğitimine çok daha yoğunlaşmasının gerekli olduğunu açıkladı.

Rümeysa’nın kafaları karıştırmış olan bu kararı ile beraber de Ezgi ve de Reyhan kaynananın yarışmaya kalmış oldukları yerden devam edecek oldukları anlaşıldı. Fakat bahsi geçen bu olaysa, akıllara geçmiş olduğumuz haftalarda yarışmış Burcu’yla birlikte Nurten Hanımı getirmiş oldu. Programın 28. haftası içerisinde tekrar Ezgi, 56 puan alarak günün sonuncusu olmuştu. Fakat Burcu da, kaynanası olan Nurten Hanımın babasının sağlık problemleri yaşamakta olduğunu gerekçe gösterip ani bir şekilde yarışmadan çekilme kararı almış olduğu konusunda duyuru yapmıştı.