İstanbullu Gelin isimli dizi ile Türkiye haricinde de çok büyük bir hayran kitlesi bulunan Özcan Deniz’in İsrail’de gerçekleştirdiği konseri büyük bir tartışma yaratmış durumda.

Star TV kanalının en fazla izlenen dizisi olarak öne çıkan İstanbullu Gelin’in başrol oyuncularından Özcan Deniz’in İsrail’de konser verecek olduğu aylar öncesinde kamuoyuyla paylaşılmıştı. Özcan Deniz’in, turnenin iptal edilmesiyle ilgili çağrılara karşın konser vermiş olması ise çok büyük bir tartışma yaratmış oldu.

Biletleri ise günler öncesinde tükenmiş olan bu konser, başkent Tel Aviv’de yer alan Menora Mictachim Arena’da gerçekleşti. Konser esnasında Deniz’in İstanbullu Gelin isimli dizi içerisinde başrolü paylaşmakta olduğu oyunculardan Aslı Enver de sahneye çıkıp hayranlarını burada selamladı. İsrail asıllı yetkililerin vermiş olduğu bilgiye bakılır ise, biletleri 300 dolar tutarından satılmakta olan bu konsere 11.000 kişi katılmış oldu.

Özcan Deniz ile birlikte Aslı Enver’in İsrail turnesinin iptal edilmesi amacıyla büyük bir kampanya başlatılmıştı. Daha öncesinde çok önemli isimler de İsrail’in tutumunu protesto edip ülkeye giderek konser vermeyi kesin bir dil ile reddetmişti.

İsrail’i protesto edip ülkeye gitmemekte olan isimlerin arasında Shakira ile birlikte Lana Del Rey ve de Roger Waters benzerinde dünya çapında ünlü sanatçılar da yer alıyor.