2015 senesi içerisinde Fatih Mehmet Bucak ile evlenmiş olan ve eline geçen her fırsatta eşine karşı olan aşkından söz eden rallicilerden Burcu Çetinkaya, Instagram hesabı üzerinden eşinin soyadını tamamen sildi.

Yüksel lisansını bitirmek amacı ile gitmiş olduğu Şanlıurfa ili içerisinde aramakta olduğu aşkı bulmayı başaran Çetinkaya, nikahın hemen sonrasında sosyal medya hesabı Instagram üzerinden ismini ”Burcu Çetinkaya Bucak” şeklinde değiştirmiş idi. Evliliğini ise tamamen gözlerden uzak bir şekilde yaşamakta bulunan Çetinkaya, Instagram hesabı üzerinden Bucak soyadını kaldırmış bir durumda. Rallicinin yapmış olduğu bu hamlesi de akıllara son olarak ”Evlilikleri içerisinde bir kriz mi çıktı?” şeklindeki soruyu akıllara getirmiş bir durumda.

Çetinkaya yapmış olduğu bir röportajı esnasında eşiyle yaptıkları evlilikleriyle alakalı olarak; ”Aşktan daha da önemlisi sevgi ile birlikte saygı ve de güven evliliği demek çok daha doğru olacaktır. Ben Fatih’e ilk gördüğümde bir aşık olmadım. Onu tanıyarak karakterini açık bir şekilde gördükten sonrasında içimde ona karşı bir şeyler başlamış oldu. Eşimin babam ile fazlasıyla benzemekte olan yönleri var.” ifadelerine yer vermişti..

Burcu Çetinkaya, geçmiş olduğumuz nisan ayı içerisinde başörtüsünü çıkartmış olduğu açıklamasını yapmış ve şöyle konuşmuştu; ”Bugün çok önemli bir karar almış durumdayım ben. Bu karar içerisinde asla 6 senedir taşımaya çalışmakta olduğum başörtüsüne inanmamak ya da herhangi bir saygısızlık bulunmuyor. Bu kadar bir süre ile yapabildim. Almış olduğum kararı ise tamamen manevi bir şekilde yaşamayı istedim. Hatta olanağım olsaydı sessiz bir şekilde. Nasip işte. Gücüm buna çok yetmedi diyelim. Kalbim ise aynı yerinde. Ancak o da benim ile Allah arasındadır zaten. Bu süreç içerisinde benden güç almış olanlar olduysa onları da istemeden kırmışsam özür.”