Armağan Çağlayan’a ait YouTube kanalına konuk olarak katılan Yeşilçam’ın yaşayan efsaneleri arasında yer alan İlyas Salman, kardeşlerinden 7 tanesini yoksulluk sebebiyle yitirmiş olduğunu, bir kardeşinin de yanarak ölümünü görmüş olduğunu ifade etti.

Yeşilçam filmlerinin efsane isimlerinden biri olarak öne çıkan İlyas Salman Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalı üzerinde yayınlanan ”Dur Bi Dinle” adlı programda özel yaşamıyla alakalı açıklamalarda bulunmuş oldu. 1960 senesinde ‘Öksüz Mehmet’ adına sahip gösteri ile Yeşilçam’ın kapısını aralamış olan İlyas Salman, doğum tarihinin nüfus cüzdanı üzerinde yazmakta olan tarihten 4 sene öncesinde olduğunu ifade ederek başladı zorlu yaşam hikayesini anlatmaya.

Babasının hamallık yapmakta olduğunu ve düğünler içerisinde davul çalmakta olduğunu ifade eden Salman, 11 kardeş olduklarını fakat yedi tane kardeşini yoksulluk hastalığı sebebiyle yitirdiğini ifade etti. Ufak yaşlarda pek çok travmatik kayıp yaşamış olduğunu, bundan ötürü hastalık hastası olduğunu ifade eden Salman, bir tane kardeşinin yanarak yaşamını yitirmiş olduğunu ve o ana da şahit olduğunu anlatmış oldu.

Daha 4 yaşlarındayken annesinin karlı havalarda su almaya gitmiş olduğunu ifade eden usta oyuncu, kendisinden bir yaş ufak durumda bulunan kardeşinin sobanın üzerinde kaynamış olan patatese uzanmaya gayret ederken eteğinin tutuştuğunu ifade etti. Çaresiz bir şekilde kardeşinin yanışını seyretmiş olan Salman, bu söz konusu travmayı yaşamı boyunca atlatamamış olduğunu ve her gece rüyalarında o anı görmüş olduğunu belirtti.