Denizli ilinin Honaz ilçesi içerisinde 2 katlı olan bir ahşap ev meydana gelen yangın esnasında alevlere teslim olmuş durumda. İtfaiyenin tam zamanında müdahale gerçekleştirmesiyle beraber yangın öteki evlere sıçramadan kontrol altına alıp söndürülmüşken, olay esnasında ölen veyahut yaralanan hiç kimse olmadı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise; söz konusu bu olay, Honaz ilçesinde yer alan Cumhuriyet Mahallesi’nin Tekeli Sokak üstünde bulunan 2 katlı bir tane evde gerçekleşti. Fikriye Y., ismine sahip şahsa ait olan 2 katlı ahşap ev üzerinden dumanlar yükselmekte olduğunun farkına varan çevrede yer alanlar durumla ilgili olarak hemen İtfaiyeden yardım talep etti.. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın gerçekleştiği yere çok fazla sayıda itfaiye ekibi yönlendirildi. Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden itfaiye ekipleri ise meydana gelen yangına hızlı bir şekilde müdahalede bulundu. Yangın ise yaklaşık olarak 1 saat süren müdahalenin sonrasında söndürülebildi. Ekipler ise bu binadaki alevlerin öteki evlere sıçramaması amacıyla çok yoğun bir uğraş vermiş oldu. Ölen veyahut yaralanan hiç kimsenin olmadığı bu olayda ev yanıp kullanılamaz bir duruma gelmiş oldu.

Yangın ile alakalı bir soruşturma başlatılmış durumdayken, alevlerin evi sarmış olduğu anlar da amatör bir kamera tarafından saniye saniye kayıt altına alındı. Görüntüler içerisinde havaya yükselmekte olan alevler meydana gelen dehşeti de gözler önüne sermiş oldu.