Denizli ilinin Çameli ilçesi içerisinde TIR’ın çarpmış olduğu içinde yer alan hayvanları kurtarma amacıyla çalışma gerçekleştiren bir itfaiye eri, üstüne molozların devrilmesi sonrasında yaralanmış oldu.

Saatler gece 01:00 civarında, Mikail Abalı’nı yönetiminde bulunan 54 HP 906 plakasına sahip bir TIR, İmamlar Mahallesi içerisinde yer alan Mehmet Tutkun’a ait olduğu açıklanan bir tane ahıra çarptı. Çarpmanın etkisinden dolayı ahırın çatısı ile birlikte duvarının çok büyük bir kısmı, içinde yer alan 5 tane büyükbaş hayvanın üstüne çöktü. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın yaşanmış olduğu yere jandarma ekipleri ile birlikte itfaiye ekiplerinin yönlendirilmesi yapıldı. İtfaiyeler, molozların aralarında sıkışmış hayvanları kurtarabilmek amacıyla bir çalışma başlatmış oldu. Çalışmalar esnasında ise, itfaiye erlerinden biri olan Tanju Uğur üstüne moloz yığınlarının devrilmiş olmasından dolayı yaralandı. Moloz yığınlarının altında kalmış olan Uğur, olayın yaşanmış olduğu yerdeki meslektaşları tarafından molozların altından kurtarılıp ambulans ile hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedavi altına alındığı açıklanan Uğur’un sağlık durumunun çok iyi olduğu herhangi bir hayati tehlikesinin olmadığı bilgisine ulaşıldı.

Ahır içerisinde yer alan 5 tane büyükbaş hayvan ise kepçe yardımı ile kurtarılmış oldu. Hayvanlardan 3 tanesinin bacağında kırık bulunduğu tespit edilerek, veteriner hekim tarafından tedavi altına alınmış oldu. Jandarma söz konusu bu kaza ile alakalı soruşturma başlatmış durumda.