Rize ili içerisinde ırmakta boğulmuş olan ineğine sarılarak gözyaşı dökmeye başlayan çiftçi Kenan Aydın’la ilgili olarak ünlü şarkıcılardan Haluk Levent’in başkanlığını yapmakta olduğu Anadolu Halk ile Barış Platformu (AHBAP), harekete geçmiş bir durumda. Haluk Levent, sosyal medya hesabı üzerinden çiftçilerden Aydın’a 2 tane inek verebilecek bir hayırsever bulunmuş olduğunu duyurup, ”Trabzon AHBAP” ekiplerini de görevlendirmiş oldu.

İkizdere Ovit Yaylası içerisinde çiftçilerden Kenan Aydın, sürü içinden kaybolduğunu fark etmiş olduğu ineğini bulabilmek amacıyla çevrede bir arama yapmaya başladı. Fakat hiç bir sonuç alamadı. Havanın kararması ile birlikte aramasını sona erdirerek köye geri dönmüş olan Aydın, tekrardan gelmiş olduğu bölge içerisinde köylülerin de eşlik etmesile arama çalışmasını sürdürdü. Yapılmış olan arama esnasında, kayıp olan inek, yayladan geçmekte olan bir ırmağın içinde bulundu. Dengesini kaybedip su içmekte olduğu ırmakta boğulmuş olduğu tespit edilen ineğini görmüş olan, Kenan Aydın, telef olan hayvanına sarılıp, gözyaşlarını döktü. Köy sakinleri tarafından cep telefonu kamerası ile çekilmiş olan görüntüler sosyal medya üzerinde de paylaşıldı.

Bir çok sosyal medya kullanıcısının mesajları ile birlikte üzüntüsüne ortak olmuş bulunduğu Kenan Aydın ile alakalı ünlü durumdaki sanatçılardan Haluk Levent’in başkanlığını yapmaya devam ettiği AHBAP hızlı bir şekilde harekete geçmiş oldu. Levent, sosyal medya hesabı üzerinden ”Abimize 2 inek verebilecek hayırsever bulduk” şeklinde bir paylaşımda bulundu.