İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şehir Tiyatrosu’nda yer alan sanatçılar arasından Haldun Ergüvenç, yaşamını yitirdi. Oyuncu ve aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak çalışan Haldun Ergüvenç pek çok film içerisinden aşina hale geldiğimiz karakterlere sesi ile hayat vermiş bir durumdadır. Haldun Ergüvenç’in cenaze töreni ise 1 Ağustos Perşembe gününde saatler 14:30’u gösterirken Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi içerisinde gerçekleştirilecek törenin hemen sonrasında Şişli Camii içinde kılınacak ikindi namazından sonra Topkapı Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Sanatçının vefat etmesiyle alakalı bir açıklama gerçekleştiren İBB’nin Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmenliği şöyle yazdı; Tiyatromuz içerisinde yer alan değerli ustalar arasından Haldun Ergüvenç abimizi kaybettik. Cenazesi ise 1 Ağustos Perşembe gününde saatler 14:30’u gösterirken Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’ içerisinde gerçekleştirilecek törenin hemen sonrasında Şişli Camii’nde kılınmış olacak ikindi namazının sonrasında Topkapı Kozlu Mezarlığı’nda toprağa verilmiş olacaktır.Kederli durumda bulunan ailesine, bütün sevenleri ile birlikte Türk Tiyatrosu için de başsağlığı diliyoruz.

Haldun Ergüvenç kim?

Oyuncu ve aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak tanınan Haldun Ergüvenç, yine kendisi gibi seslendirme sanatçısı olan Kemal Ergüvenç’in yiğenidir. Haldun Ergüvenç, Karılar Koğuşu isimli yapımda Damga Erol Taş’ı, Minyeli Abdullah isimli film içerisinde de Kadir Savun’u seslendirmiş idi.