Sollamayı istediği arabanın kaza yapmasına neden olarak 3 aylık bir tane bebeğin ölmesine, annesiyle birlikte babasınında yaralanmasına sebep olduğu ileri sürülen şarkıcılardan Deha Bilimlier hakkında tam 15 senelik bir hapis cezası istendi.

Kaza esnasında, 3 yaşında bulunan kızı ölmüş olan Ali Aynıkoğlu’yla birlikte eşi yaralandı. Kaza tutanağı içerisinde Aynıkoğlu’nun kusurlu bir durumda olduğu, Bilimlier’in de kurallara uygun bir durumda seyretmekte olduğu yazıldı. Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcılığı’nın aldırmış olduğu bilirkişi raporu içerisinde de aynı doğrultuda bir görüş belirtilmiş oldu ve Bilimlier’le ilgili takipsizlik kararı verilmiş oldu. Ali Aynıkoğlu’nun avukatı görevinde bulunan Hasan Aydın’ın itirazı üstüne takipsizlik kararı kaldırılmış oldu. Tarafların kusur oranlarının tespit edilebilmesi amacıyla dosya Ankara Adli Tıp Kurumunun Trafik İhtisas Dairesinin Başkanlığı’na yollandı. İlk rapor içerisinde de Bilimlier’le ilgili takipsizlik kararı çıktı. Fakat bu defa Ankara Batı 2. Sulh Cezasının Hâkimliği, ailenin iddia ettiği gerekçeler sebebi ile 2. defa takipsizlik kararını kaldırmış oldu. Savcı ise olayın yaşandığı yerde bir keşif istedi. Keşiften sonra geçtiğimiz sene 9 Temmuz tarihi içerisinde hazırlanmış olan raporda Ali Aynıkoğlu bu kez ”tali kusurlu”, Deha Bilimlier de ”asli kusurlu” bir şekilde not edilmiş oldu. Raporlar arasında meydana gelen çelişki sebebiyle dosya yeniden Adli Tıp’a yollandı. 31 Mayıs 2017 tarihi içerisindeki rapor üzerinde Aynıkoğlu’nu ”asli kusurlu” bir şekilde bulmuş olan kurum, 13 Kasım 2018 tarihinde de Aynıkoğlu ve Bilimlier’in %50 seviyesinde ”eşit kusurlu” oldukları konusunda görüşünü açıkladı.

Son çıkan raporu dikkate almış olan savcı ise, Bilimlier’e 15 senelik istemi ile bir dava açtı. Bilimlier’in önünde yer alan Aynıkoğlu’na tehlikeli bir biçimde yaklaştıktan hemen sonra sol taraftaki şeridin komple boşalmasını hiç bir şekilde beklemeden kusurlu bir biçimde sollamış olduğu ifade edildi. Aynıkoğlu’nun ise dikkatini hiç bir şekilde yola vermemiş olduğu, şerit izleme ile değiştirme kuralına uymamış olduğu ve sonrasında direksiyon kontrolünü yitirip kaza yapmış olduğu anlatıldı.