Ünlü şarkıcılardan biri olan Hadise kendisine posta yolu ile taciz içeriğine sahip mesajlar yollayan Ümit S.’yle alakalı savcılığa suç duyurusu gerçekleştirmişti. Savcılık ise, başlatmış olduğu soruşturmayı bitirdi. Güzel ve başarlı durumdaki şarkıcı Hadise’nin şikayetçi bir durumda olduğu Ümit Ş.’yle alakalı 6 sene 6 aya kadar hapis istemi ile bir dava açılmış oldu. Duruşma ise yakın bir zamanda görülmüş olacak.

Kimdir Hadise?

Hadise Açıkgöz Belçikalı ve Türk şarkıcı ve aynı zamanda şarkı yazarı olarak tanınmaktadır. Hadise Belçika içerisinde Sivas asıllı bir tane ailenin kızı olarak dünyaya gelerek büyüdü. 2003 senesi içerisinde Idool 2003 isimli yarışmaya katıldıktan hemen sonra albüm teklifi almaya başlayınca ilk albümüyle alakalı hazırlıklara başlamış oldu. 2005 senesi içerisinde paylaşılan ilk stüdyo albümlerinden Sweat içerisindeki ”Stir Me Up” isimli şarkı sayesinde Belçika ile birlikte Türkiye’de tanınmış oldu. Türk basın mensuplarının kendisi ile ilgilenmesinden hemen sonrasında ise kariyerini Türkiye’ye taşımış oldu.

2008 senesi içerisinde 2. stüdyo albümlerinden olan Hadise’yi paylaştı. İngilizce ile birlikte Türkçe şarkılardan oluşmuş bu albümdedeki ”Deli Oğlan” adına sahip şarkı Türkiye’de bir anda hit olmayı başardı. Daha sonraki sene Türkiye’yi 2009 Eurovision Şarkı Yarışması içerisinde ”Düm Tek Tek” isimli şarkı ile temsil edip 4. oldu. Yarışmayla beraber popülerliğini çok daha fazla. Aynı sene Fast Life ile birlikte Kahraman isimli albümlerini de satışa çıkarttı. Kahraman isimli albümün çıkış şarkısı ”Evlenmeliyiz” isimli parçayla yeniden listelerde yer almaya başladı. 2011 senesi içerisinde 5. stüdyo albümlerinden ”Aşk Kaç Beden Giyer?” isimli albümü paylaştı. Albümde yer alan ”Superman” ile birlikte ”Aşk Kaç Beden Giyer?” ve de ”Mesajımı Almıştır O” isimli şarkılara da klip çekti. 2014 senesi içerisinde Tavsiye ile birlikte 2017 senesinde ise Şampiyon isimli albümünü satışa çıkarttı.