Video odağına sahip bir sosyal medya platformu olarak öne çıkan Twitch üzerinde geçmiş olduğumuz hafta çok ilginç bir olay meydana geldi.

Sosyal medya fenomenlerinden biri olan Heather Kent adlı genç bir anne, arkadaşıyla konuşmakta olduğu bir yayın esnasında bebeğini emzirmeye başladı. Bebeği acıktığından dolayı göğsünü açmak mecburiyetinde kalmış olan bu annenin hareketi, kullanıcıların çok sert bir tepkisiyle karşılanmış oldu.

Platform üzerinde çok büyük bir tartışmaya sebep olan görüntüleri bazıları cinsel içeriğe sahip bir şekilde buldu, bazıları ise tamamen doğal bir süreç olduğunu ileri sürerek terisini düşünmüş olan zihinleri de hastalıklı bulmuş oldu. Twitch platformunun güvenlik ekibi ise, o ana ait görüntülerini platform üzerinden kaldırdı.

Kentte sadece acıkmış bebeğini emzirmiş olduğu ve bu durumun cinsel içeriğe sahip bir görüntü olmadığını ifade ederek olanlara hiç bir şekilde inanamadığını ifade etti. Videoyu kaldırmış olan Twitch platformu ise, geri adım atıp Kent’e e-mail yolu ile ulaştı.

Video üzerinde anormal unsurlar yer almadığını ifade eden ekip, güvenlik ekibi içinde yer alan bir kişinin daha öncesinde bu şekilde bir durumla karşılaşmadığından dolayı çok zor bir karar verip videoyu kaldırmış olduğunu ifade etti.

”Sizin de bebeği emzirmenin müstehcen bir durumda olmadığını ifade etmiş olmanız gibi bizler de aynı fikirdeyiz. Umuyoruz ki bu, aklınızda yer alan bütün soru işaretlerini ortadan kaldırabilir. Yanlış durumda hiçbir şeyi yapmış değilsiniz.”

Twitch, farklı insanların da bu şekilde bir durumla karşılaşmaması amacıyla hizmet koşullarında bir güncelleme yapılacağı konusunda açıklama yaptı.