Denizli ilinin Serinhisar ilçesi içerisinde yaşamını sürdüren ve diyaliz tedavisi gördüğü açıklanan avukatlardan Salim Canbeldek (54), yalnız yalamakta olduğu evinde ölü bir şekilde bulundu.

Bir zamandır diyaliz tedavisi gördüğü açıklanan, Denizli Barosu’na kayıtlı durumdaki avukatlar arasında yer alan Salim Canbeldek’i almak amacıyla bugün saatler 09:00 civarında Serinhisar ilçesinin Kaya Mahallesi’nde yer alan evine servis ile gelmiş olan diyaliz görevlileri, kapıyı hiç kimse açmayınca şüphelendi ve polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar yapılmasının üstüne olay yerine intikal eden ve çilingir yardımı ile kapının açılmasının ardından içeri girmiş olan polis ekipleri, Canbeldek’in cansız durumdaki bedeniyle karşılaştı.

Savcının yapmış olduğu incelemesinin sonrasında, vücudu üzerinde herhangi bir şekilde darpla birlikte yara izine rastlanmamış olan Salim Canbeldek’in cansız durumdaki bedeni, otopsi yapılması amacıyla Pamukkale Üniversitesinin Hastanesindeki Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Çoklu bir şekilde organ yetmezliği tedavisi gördüğü bilgisine de ulaşılan Canbeldek’in net ölüm sebebinin otopsinin sonrasında kesinleşeceği ifade edildi. Polis ekipleri, olayla alakalı olarak bir soruşturma başlatmış durumda.

Olayla alakalı olarak Denizli Barosu tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde; ”Değerli durumdaki meslektaşımız Salim Canbeldek vefat etmiştir. Meslektaşımız için Allah’tan rahmet, ailesiyle birlikte yakınları ve de meslektaşlarımıza başsağlığı dileriz” ifadelerine yer verildi.