İstanbul Anadolu Adliyesinin 5. Asliye Ceza Mahkemesi içerisinde dün gerçekleştirilen karar duruşması esnasında ünlü sunuculardan biri olan Erhan Çelik, şarkıcılardan Gülben Ergen tarafından açılmış olan dava üzerinde tehdit ile birlikte hakaret, huzur ve de sükunu bozma suçlamalarının tamamından ayrı ayrı bir şekilde beraat etmiş oldu.

28 Eylül 2014 senesi içerisinde gerçekleştirilen bir nikahla evlenen Erhan Çelik ile Gülben Ergen 2016 yılında ise evliliklerini sona erdirdi. Gülben Ergen, söz konusu bu boşanmadan sonra eski eşine pek çok suçtan dolayı da dava açtı.

Erhan Çelik ise, Gülben Ergen’in açmış olduğu tehdit ile birlikte hakaret ve de huzurla sükunu bozma suçlamalarının tamamından ayrı ayrı bir şekilde beraat etti. Dava dilekçesi içerisinde bulunan ifadede de; ”Sanıklardan Erhan Çelik’in üstüne atılan Kişilerin Huzur ile Sükununu Bozma ile birlikte Hakaret ve e Tehdit suçlarına azmettirme şeklindeki suçları işlemiş olduğu sabit olmadığı için müsnet durumdaki suçlarından ayrı ayrı bir şekilde beraat etmesine karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi. Başarılı sunuculardan biri olan Erhan Çelik yaşanmış olan gelişmelerin sonrasında herhangi bir şekilde açıklama gerçekleştirmedi.

Cep telefonu üzerine değişik numaralardan hakaretlerle birlikte tehdit mesajları almış olan şarkıcılardan Gülben Ergen’in şikayette bulunmasının ardından eski eşlerinden Erhan Çelik ile birlikte arkadaşı H. G. ve de asistanı görevindeki S. K. G. ile alakalı olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tarafından başlatılmış olan soruşturma, isnat edilmiş suçların uzlaştırma dahilinde bulunmasından dolayı Uzlaştırma Bürosu’na yollanmıştı.