Tiyatro sanatçılarından biri olan Enis Fosforoğlu, bayramın son gününde Büyükada içerisinde kalp krizi geçirdi. Ada içerisinden acil bir şekilde Toprak Hastanesi’ne, ordan ise Koşuyolu Kalp Hastanesi’ne getirilmiş olan 71 yaşında bulunan oyuncu, gerçekleştirilen müdahalenin hemen sonrasında ise yoğun bakıma alındı. Dün sabah erken saatlerde de ailesinin talepte bulunmasının ardından Memorial Hastanesi’ne nakil edilmiş olan Fosforoğlu’nun sağlıkla ilgili durumunun ciddiyetini korumakta olduğu konusunda bir açıklama yapıldı.

Sanatçının yoğun bakım içerisinde tedavisi devam ederken, oğlu olan Eren’in ise bir kızı dünyaya gözlerini açtı. Fosforoğlu’nun kızı olan Seren Fosforoğlu ise; ”Her şeyi bir arada yaşamış olduğumuz çok zor günler. Evlat olarak elimizden gelen herşeyi yapmaya çalışmış olduğumuz zor günlerde gelmiş bu mucizeyle alakalı da fazlasıyla heyecanlıyım.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Enis Fosforoğlu Kim?

Enis Fosforoğlu, 1948 senesi içerisinde İstanbul ilinde dünyaya gelmiştir. Babası da oyunculardan Renan Fosforoğlu, annesi ise Mualla Fırat’dır. Babası olan Renan Fosforoğlu’nun ilk evlenmiş olduğu eşi Muazzez Arçay eski sinema sanatçılarından biri, ondan dünyaya gelen oğlu da oyunculardan Ferdi Merter’le kardeştir.

Enis Fosforoğlu, 1970 ila 1976 senelerinin arasında Devlet Tiyatrosu içerisinde görev aldıktan sonra farklı tiyatro toplulukları içerisinde de rol aldı, 1980 senesinde kendi ismine Kadıköy ilçesinde bir tiyatro kurup uzun seneler boyunca pek çok sanatçının yetişmesine katkıda bulunmuş oldu. Sinema ile birlikte dizi filmlerde de oynamış olan Enis Fosforoğlu, senaryo yazmaya devam etmekte ve de yönetmenlik yapıyor.