Türk sinemasındaki önemli isimlerinden bir tanesi olan Engin Çağlar, rol almış olduğu projelere yönelik çok çarpıcı açıklamalar gerçekleştirdi.

Türk sinemasındaki yakışıklı aktörler arasındaki Engin Çağlar, Fatma Girik’ten tutuna Türkan Şoray’a kadar pek çok başarılı kadın oyuncu ile başrol oynayıp, Yeşilçam ekranlarını süslemiş oldu. Çağlar, Aydınlık gazetesine ait kültür sanat köşesine vermiş olduğu bir röportajda, rol almış olduğu yapımlara yönelik çok çarpıcı açıklamalar gerçekleştirdi.

Çağlar röportajında; ”’İlk filmlerinizden Öksüz’de Fatma Girik’i 36 defa öptüğünüz söylenmekte” şeklindeki soruya; ”Öpüşme yapamıyor olduğumuzdan değil. O sahne tam 1 gün devam etti. 36 defa öpüştük, bir defası beğenildi değil. Yani 36 farklı sahne çektik.” şeklinde bir cevap verdi.

Bir Yeşilçam jönü olarak hafızalara kazınan Çağlar, Türkan Şoray’la yaşamış olduğu küslüğe yönelik yorum yapmaktan da hiç bir şekilde geri durmadı.

”Günah bende mi? isimli filmde Türkan Şoray’la bir sürtüşmemiz oldu. O şekilde bir kalbini kırmış olduk Türkan’ın. Daha sonrasında ise Türkan Şoray’la karşılıklı bir şekilde film teklifi daha sunuldu. Türkan ile muhabbetimiz bitmişti ancak filmde o şekilde olmuyor. Sevgili oynamaktasınız. Yan yana olması ayrı bir konu can cana, ele ele ve göz göze… Onu da çektik ancak ondan sonraki projeler içerisinde Türkan benimle oynamayı istemedi. O istemediği için bende bir daha Türkan’la oynamayı istemedim” şeklinde bir açıklama yaptı.